Fetih 1453 izle 2012 yerli tek parça full hd

3.530 views
FILM BILGILERI 2 sene önce eklendi
Fetih 1453 izle 2012 yerli tek parça full hd

Fetih 1453 izle

Babası II. Murat’ın hayata veda etmesi üzerine tahtın başına bir kez daha geçen Sultan ll. Mehmet’in kafasında’ki tek sefer kahpe Bizans’ın son kalan toprağı olan Konstantinapolis’i Osmanlı Devleti’ne katarak böylece Balkanlar seferlerine başlayabilecektir. Balkanlar’daki Türklerin zulüm görmesi’de savaş nedenlerinin tadı tuzudur. Sultan Mehmet’in babası II. Murat’ın Konstantinapolis’i alamaması Osmanlı devletini, askerlerini, paşalarını Konstantinapolis alınamaz o yüce bir kaledir dedirtecek kadar ileri seviyede korkutmuştur. Sultan Mehmet’in henüz 12 yaşında tahta çıkması bütün düşmanları harekete geçirmişti. Paşalarının kavgalarından sıkılan II. Murat devleti Mehmet’in eline büyük antlaşmalar imzalayarak bırakmıştır. Fakat devletler Sultan II. Murat’ın tahttan indiğini görünce antlaşmaları bozmuş ve Osmanlı devletine savaş açmışlardır. Fakat Sultan Mehmet babasına tekrar tahta geçmesini aksi takdirde savaşı kaybedeceklerini anlatmaya çalışmıştır. Ancak Sultan II. Murat tahta geçmeyi kabul etmemiştir. Sultan II. Mehmet ise ben senin sultanın’sam sana emrediyorum, tahta geç demiştir. Böylece Sultan II. Murat tahta geçmiştir ve antlaşmayı bozan devletleri bozguna uğratmıştır. Sultan II. Mehmet 2. kere tahta çıktığında babası II. Murat ölmüş’tür. Sultan Mehmet bu sefer tahta çıktığında tam 21 yaşındadır. Büyük bir azim, hırs ve sadakatin hiç bitmeyeceğine inandığı adamlarıyla birlikte sefer hazırlıklarına başlayan Sultan II. Mehmet’in tek ve nihai amacı ise Osmanlı devletini ”İmparatorluk” yapmaktır. Sultan II. Mehmet’in İstanbul seferi için Rumeli’de bir hisar yaptırması üzerine Konstantinapolis’in hükümdarı XI. Konstantin Paleologos, Rumeli’deki hisarı durdurmasını ister. Mehmet ise hakkım olan Rumeli’de hisar yapmak istersem yaparım der ve savaş resmen başlar. Sultan II. Mehmet’e büyük suikast düzenleyen Konstantinapolis’in hükümdarı XI. Konstantin Paleologos, başarısız olunca büyük bir yanlış yaptığının farkına varacaktır. Yüreği İman dolu askerler ile Sultan II. Mehmet Konstantinapolis’in kapısına dayanmıştır. Paşalarının seferi iptal et isteklerine uymayan ve onlara büyük tepkiler gösterip hadlerini bildiren Sultan II. Mehmet artık tam bir hükümdardır. Düşmanlarına büyük korkular veren Sultan II. Mehmet’in önünde yok edilemez bir kale bulunmaktadır.
Bu filmin adı “Fetih 1453” anahtar kelimesiyle sitemize ulaşmaktasınız. Fetih 1453 izle (yada) Fetih 1453 Tek Parça Full HD seyredin.
HDizleten.com Sitemizden 1080p ve 720p seçenekleri ile Fetih 1453 yerli filmleri izle Full HD seyredebilirsiniz. Siz değerli izleyicilerimize iyi seyirler dileriz.

Tür: Aksiyon Filmleri, Dram Filmleri, IMDB +7 Filmleri, Macera Filmleri, Yerli Filmleri

Yapım: 2012 - Türkiye

IMDB Puanı: 7.9/10

Yönetmen: Faruk Aksoy

Oyuncular: İbrahim Çelikkol , Devrim Evin , Dilek Serbest , Cengiz Coşkun , Şahika Koldemir

Ekleyen:

Pudra (Bize destek olmayı unutmayın!)
YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?